Částé otázky

 

Jak pecičky nahřeju?

Pecičky jednoduše nahřejete v mikrovlnce, v troubě nebo na topení.
Hřejivé polštářky se nahřívají celé. Hřejiví plyšáci mají nahřívací polštářek v bříšku, je potřeba ho tedy vždy vytáhnout a nahřát samostatně bez plyšového obalu.

Mikrovlnná trouba: 
Nejjednodušší a nejrychlejší způsob nahřívání vhodný pro všechny naše nahřívací produkty.

POSTUP:
Polštářek vložte do mikrovlnky nejlépe na čistém talíři.
Nastavte čas, zkontrolujte výkon, start a už jen chviličku počkejte na svůj hřejivý zázrak.
Doporučený čas nahřívání ani výkon si nemusíte pamatovat, vždy ho bezpečně zjistíte na štítku.

- Maximální doporučený výkon je 700W
- Délka ohřevu závisí na velikosti polštářku, pohybuje se od 20 vteřin do 6 minut. Konkrétní údaj zjistíte v návodu, na štítku nebo na našich stránkách v parametrech u každého produktu.

Klasická trouba: 
Ohřev v klasické troubě je vhodný pouze pro některé naše nahřívací produkty. Rozhodující je materiál náplně.
    A) Třešňové pecky jsou na ohřev v troubě stavěné, bez obav se pusťte do toho.
    B) U lněného semínka už je třeba být opatrnější. Výrobce ohřev v troubě nedoporučuje.
    Přesto máme zákazníky, kteří klasickou troubu na vlastní riziko používají i na lněné polštářky.

POSTUP:
Polštářek do trouby vložte ve varné nádobě a přiklopte ji víkem. Nepoužívejte plech, vhodnější je varné sklo nebo keramika.
Dohlédněte na to, aby teplota nepřesáhla 150°C. 
V polovině doby ohřívání pecičky otočte.
Doporučenou délku nahřívání zjistíte na našich stránkách v parametrech u jednotlivých produktů.

Topení:
Pecičky můžete průběžně nechat nahřívat na kachlových kamnech nebo na radiátoru. Teplo přirozeně vstřebávají také na sluníčku.

Upozorňujeme, že ze začátku mohou pecičky po nahřátí působit trochu vlhce. Je to zcela přirozený jev, který po několika zahřátích vymizí.


Jak pecičky nachladím?

Chlazení peciček je ještě jednodušší než nahřívání, stačí mít doma mrazák.

Polštářek nejdříve zabalte do igelitu a vložte do mrazáku. Čím déle je v mrazáku necháte, tím lépe budou chladit.
Pokud však potřebujete chladivý obklad co nejrychleji, vydržte alespoň půl hodiny.

Třešňové pecičky jsou výborným nosičem suchého chladu a na rozdíl od gelových polštářků si i v zmraženém stavu zachovávají schopnost dokonale se přesypávat a přizpůsobit se tvarům lidského těla.
Pecičky je dobré mít stále po ruce, velmi účinně poslouží jako první pomoc při řadě úrazů a potíží, se kterými se každá rodina čas od času setká.


Jak pecičky operu?

Základní pravidlo pro možnost praní je jednoduché:
Třešňové pecky do vody smí.
Lněná semínka, pohanka a špalda do vody nesmí.

To znamená, že všechny naše produkty s náplní z třešňových pecek můžete celé prát. Jsou to nahřívací polštářky s pecičkami a hřejiví plyšáci pro větší děti.
Pozor na polštářky s lněnými semínky, podhlavce se špaldou a pohankou nebo pohanková sedátka. Jejich náplň se namočit nesmí. Perte pouze snímatelný potah.

Praní polštářků s třešňovými peckami
Pecičkové polštářky se mohou prát v ruce i v pračce na 30°C. Tyto polštářky lze prát celé včetně náplně. Před praním v pračce doporučujeme polštářek vložit do textilního obalu (například do povlaku na polštář), aby byly švy ochráněny před poškozením. Zvolte některý z šetrnějších programů praní, jako je např. ruční praní a nepoužívejte sušičku. Opraný polštářek nechte přirozeně uschnout na vzduchu.

Praní polštářků s lněnými semínky
Tři typy našich polštářků z řady ProFysio jsou plněné lněnými semínky a zároveň nelze jejich potah samostatně oprat. 
U těchto polštářků, kde není vhodné náplň namočit, doporučujeme pouze povrchové čištění navlhčeným hadříkem s mýdlovou vodou.

Praní hřejivých plyšáků
Všichni naši hřejiví plyšáci mají vnější snímatelný potah, který lze bez obav prát. Při praní v pračce program nastavte max. na 30°C, spíše však doporučujeme praní v ruce, které je k jemné textilii  šetrnější. Potah plyšového zvířátka operte s použitím jemného mýdla a usušte přirozeně na vzduchu, nepoužívejte sušičku.
Pozor! Vnitřní náplň mazlíků pro miminka, která obsahuje jemná lněná semínka, do vody nesmí! U zvířátek pro větší děti, kde je náplň tvořena třešňovými pecičkami, tento zákaz neplatí.

Praní taburetů a polštářů na spaní
Naše taburety i polštáře na spaní Atlas mají snímatelný potah. Díky tomu je snadno udržíte v čistotě, i když obsahují náplň, která není vhodná k praní.
Samotný potah operte v ruce nebo v pračce na max. 30°C, nepoužívejte sušičku. Poté potah nechte přirozeně proschnout na vzduchu. Doporučujeme použít šetrný program praní nebo ruční praní.

Jak se mám o pecičky starat?

Budete-li dodržovat jednoduchá pravidla ohledně používání polštářků s pecičkami, budou Vám ochotně sloužit řadu let.
Nebezpečím pro třešňové pecičky je hlavně spálení nebo přesušení.

Riziko spálení:
Dodržujte doporučené časy pro ohřívání a dbejte na správné nastavení výkonu mikrovlnné trouby. Před opakovaným nahříváním nechejte pecičky dostatečně schládnout, vyhnete se tak jejich přehřátí nebo spálení.

Riziko přesušení:
Pokud jsou pecičky po dlouhodobém používání příliš suché, nemusí už fungovat tak, jak by měly. Obranou proti vysušení je jednoduchý postup: čas od času polštářek před nahříváním jemně pokropte vodou. Můžete použít rozprašovač anebo jednoduše pokropení mokrou rukou. U peciček totiž platí pravidlo: Lépe příliš vlhké než příliš suché!

Zobrazuji 1 až 4 z 4 (celkem stran 1)