25/03 2017
10 pravidel pro nahřívání polštářků

10 pravidel pro nahřívání polštářků


Třešňové pecky jsou úžasný přírodní materiál, který skvěle slouží jako nosič tepla. Už v dávných dobách si je lidé nahřívali na kamnech a přikládali na bolestivá místa.
V dnešní době je nejrychlejší a nejjednodušší cestou nahřívání peciček mikrovlnná trouba.

Přečtěte si 10 pravidel pro bezpečné nahřívání polštářků v mikrovlnné troubě. Jejich dodržování vám zajistí maximální požitek z nahřívání a udrží pecičky na dlouhá léta v té nejlepší formě.


NEŽ ZAČNETE POLŠTÁŘEK NAHŘÍVAT

1. Ujistěte se, že vaše mikrovlnná trouba je čistá a bez mastnot. 
Ze zkušenosti doporučujeme polštářek v mikrovlnce nahřívat na čistém talíři.

2. Zkontrolujte nastavený výkon mikrovlnné trouby. Maximální doporučený výkon i doba nahřívání je uvedena v návodu i na štítku každého polštářku.
Maximální výkon i dobu nahřívání nemusíte nosit v hlavě, štítek vám je vždy připomene.

3. Před opakovaným nahříváním se přesvědčte se, že polštářek již kompletně vychladl. Vyhnete se tak riziku spálení peciček.

4. Polštářek vždy nahřívejte bez jakýchkoliv dodatečných potahů či obalů.
Někteří zákazníci polštářek z hygienických důvodů balí do ručníku nebo textilního potahu. U polštářků s pecičkami to není to nutné. I když dojde k ušpinění, polštářek můžete celý prát.

5. Polštářek můžete před nahříváním jemně pokropit vodou, aby pecičky příliš nevyschly a nepřišly tak o svou hřejivou sílu.
Platí jednoduché pravidlo, pecičky mají být raději více vlhké než suché.


6. Polštářek položte doprostřed mikrovlnné trouby. U trouby s otočným talířem se ujistěte, že se polštářek nedotýká žádné z jejích stěn. Zkontrolujte, že není aktivovaná žádná přídavná funkce, jako např gril apod.
Pozor také na drátěný rošt, polštářek na něm nikdy nenahřívejte. Může dojít k propálení potahu.

7. Během nahřívání polštářku se nevzdalujte od mikrovlnné trouby a kontrolujte bezpečný průběh nahřívání. Nepřekračujte doporučený čas nahřívání. 


8. Před použitím zkontrolujte teplotu polštářku. Pokud se vám zdá málo teplý, protřepejte ho, aby se pecky promíchaly.
Ohřev v mikrovlnné troubě způsobuje postupné šíření tepla zevnitř směrem ven, proto se může polštářek na první dojem zdát málo nahřátý.

9. Pokud chcete použít vonný olej, aplikujte ho vždy až po nahřátí polštářku.

10. Opakovaně polštářek nahřívejte až poté, co dostatečně vychladl.


Zajímá vás také jak se dá polštářek s pecičkami prát, jak ho můžete nachladit nebo na co si dát pozor při používání peciček? Nejste sami, koho tyto otázky zajímají, proto jsme odpovědi stručně sepsali v sekci Časté otázky.


Bude vás zajímat