01/03 2017
Aromaterapie s pecičkami

Aromaterapie s pecičkami

Říká si vaše tělo o relax po těžkém dni? Pokouší se o vás nachlazení nebo nemůžete usnout? Naordinujte si aromaterapii s pecičkami.


TEPLO A VŮNĚ JDOU RUKU V RUCE

Nahřívací polštářky s pecičkami skvěle fungují vždy, když se ohlásí všemožné zdravotní potíže. Proč jejich hřejivou sílu nevyužít také pro aromaterapii?

Stačí na nahřátý polštářek nastříkat pár kapek kvalitního vonného oleje, uvolnit se a užít si příjemné teplo a vůni přírodních esencí.

Připravili jsme pro vás tipy na 3 oblíbené esenciální oleje, které vám zpříjemní život.


K ČEMU JSOU DOBRÉ ESENCIÁLNÍ OLEJE?

Účinek 100% přírodních esenciálních olejů je znám již od starověku, jejich pozitivní vliv na naši fyzickou i emocionální pohodu jsou nesporné.

Vůně rostlinných silic příznivě působí na náš nervový systém a emoce, podporuje imunitní systém a spouští ozdravný proces celého organismu.

Inhalace je nejpohodlnější a nejúčinnější formou využití esenciálních olejů v domácích podmínkách.


1. EUKALYPT

Odborník na kašel, rýmu i pocuchané nervy

Eukalypt je jeden z nejúčinnějších esenciálních olejů využívaný především při všech dýchacích obtížích. Zlepšuje dýchání při kašli a bronchitidě, ulevuje při rýmě a nachlazení a doporučuje se jako prevence proti chřipce.

Rozšiřuje cévy a podporuje koncentraci, uvolňuje a relaxuje neklidnou mysl. Má příznivé účinky při migréně, čistí vzduch a působí protizánětlivě. Používá se také při revmatismu a bolesti svalů.


2. ROZMARÝN

Životabudič a posila organismu

Rozmarýnový esenciální olej má výrazně posilující účinky, stimuluje a harmonizuje nervovou soustavu. Silně působí proti depresím, bolestem hlavy a migrénám. Odstraňuje pocit psychické i fyzické únavy a vyčerpanosti.

Aroma rozmarýnu pomáhá při nachlazení a chřipce, zlepšuje prokrvení organismu a podporuje soustředění.  Doporučuje se také na nízký krevní tlak.


3.  YLANG-YLANG

Klíč k pohodě a klidnému spánku

Esenciální olej Ylang-Ylang má zklidňující a harmonizující účinky zvláště pokud jste vystaveni stresu. Používá se pro snížení krevního tlaku, zmírňuje úzkost, nervové napětí a vnitřní neklid. Působí antidepresivně a pomáhá proti nespavosti.

Aroma Ylang-Ylang je známé jako přírodní afrodiziakum. 


JAK NA TO?

Aromaterapii si můžete vyzkoušet s jakýmkoliv pecičkovým polštářkem, který se dá pohodlně uložit kolem krku nebo na prsa. Vůně tak může volně stoupat do vašich dýchacích cest.

Ideální jsou nahřívací polštářky, které dodáváme přímo s olejíčkem ve spreji. Polštářek podlouhlého tvaru vám přesně padne okolo krku. Stačí jen vložit ho na 3 minuty do mikrovlnné trouby a poté na jeho konce nastříkat esenciální olej, který dostanete v praktické lahvičce s rozprašovačem. O vše ostatní už se pecičky s vonným olejem postarají samy...

S hygienou si nelámejte hlavu, polštářek můžete celý bez obav prát v pračce.

Bude vás zajímat