31/01 2017
Domácí termoterapie s ProFysiem

Domácí termoterapie s ProFysiem

Jak fungují nahřívací polštářky ProFysio? Jak se používají a v čem vám pomohou? Bude se vám více hodit podkova nebo obdélník? Rozhodujete se mezi třešňovými peckami nebo lněným semínkem? Stručné srovnání vám napoví...


TERAPIE TEPLEM U ODBORNÍKA I DOMA


Řada ProFysio byla původně vytvořena pro  fyzioterapeuty, maséry a rehabilitační pracoviště. Oblíbili si je však i domácí uživatelé.

Blahodárné účinky tepla jsou nesporné. Nahřívání přináší úlevu od bolestí a uvolňuje svaly. Právě proto se ve zdravotnictví využívá tzv. termální terapie neboli léčba teplem. Hřejivý obklad se přikládá na bolestivé partie, kde působí svým přírodním suchým teplem, uvolňuje a relaxuje.  


JAK POMÁHÁ HŘEJIVÝ OBKLAD?

Nahřívání poraněných tkání je ideální přípravou pro rehabilitační cvičení. Pomáhá uvolnit poraněný sval a tlumí bolest, což usnadní pohyblivost svalu při cvičení. Teplo se osvědčilo také na chronické potíže. Stimuluje totiž krevní oběh a látkovou přeměnu. Opakované přikládání hřejivých obkladů zlepšuje pohyblivost nemocných kloubů. Velký význam má také pozitivní relaxační účinek tepla.

JAK POMÁHÁ CHLADIVÝ OBKLAD?

Jistě víte, že léčba teplem není vždy na místě. Při akutních poraněních kloubů, svalů nebo šlach pomáhá naopak chladivý obklad. ProFysio snadno použijete také k chlazení. Vložte polštářek do igelitového sáčku nebo tašky a dejte ho na 1 až 2 hodiny do mrazáku. Poté jej přiložte na postižené místo jako chladivý obklad. Tato forma chlazení pomáhá např. na pohmožděniny, podlitiny, podvrtnutí, otoky, bolesti hlavy a další obtíže. 


V ČEM JE PROFYSIO JINÉ?


Hlavní síla nahřívacích polštářků ProFysio je v jejich přírodní náplni z třešňových pecek nebo lněných semínek.

Oba tyto přírodní materiály mají společná pozitiva: tvarovou přizpůsobivost a schopnost přijímat a dlouhodobě vyzařovat příjemné suché teplo. Ve srovnání s gelovými polštáři jsou nesrovnatelně příjemnější. Přirozeně se rozsypou kolem bolavého místa, jejich teplo působí přirozeně a po přiložení nikdy neschládnou pod teplotu lidského těla.

Obsluha i údržba je navíc velmi jednoduchá. K nahřátí polštářku vám stačí mikrovlnka. Potah ze 100% bavlny i náplň jsou odolné a trvanlivé.

KTEROU NÁPLŇ VYBRAT - LEN NEBO TŘEŠŇOVÉ PECKY?

Hřejivé polštářky ProFysio jsou k dispozici ve dvou variantách náplní: třešnové pecky a lněná semínka. Každá má své přednosti:

Třešnové pecičky mají schopnost nahřát se do vyšších teplot a umí teplo také akumulovat na delší dobu. Hrubší struktura peciček navíc pomáhá jemně promasírovat nahřívané partie. Třešňové pecičky se mohou prát.

Lněná semínka jsou zase jemnější a díky tomu se ještě dokonaleji přizpůsobí tvarům lidského těla.  Jsou vhodnější například pro podložení pod hlavu či jiné části těla. Lněná semínka do vody nesmí, proto je možné pouze suché čištění.


KTERÝ TVAR VYBRAT - PODKOVU, PÁS NEBO OBDÉLNÍK?


ProFysio polštářky jsou k dostání ve třech různých tvarech: jako podkova, bederní pás, nebo obdélníkový polštář o rozměrech 20 x 40cm.

Podkova je ideální pro nahřívání hlavy či šíje, protože vám dokonale padne kolem krku. Tvar podkovy je oblíbený také na dlouhodobou relaxaci v křesle, usínání nebo delší cestování v autě.

Bederní pás je určen speciálně pro bederní páteř a zvládne prohřát kompletně celou oblast zad, boků i břicha. Upevnění k tělu je řešeno pomocí variabilních suchých zipů, které se přizpůsobí každé postavě.

Obdélníkový polštář je oproti tomu velmi variabilní a je oblíbený pro aplikaci na záda, klouby, končetiny, břicho apod.


ZVLÁDNU TO SÁM DOMA?

Polštářky ProFysio nevyžadují žádnou speciální péči a nahřívání je snadné jako facka. Stačí polštářek na 2,5 min. vložit do mikrovlnné trouby a domácí termoterapie je odstartována.

ProFysio si nahřívejte stále dokola tak často, jak jen potřebujete. Pecičky ani lněná semínka nemají žádný omezující počet nahřívacích cyklů. Polštářek vám bude věrně sloužit dlouhá léta.

Bude vás zajímat