07/06 2017
5 tipů, jak využít pecičky v létě

5 tipů, jak využít pecičky v létě

Jasně, naše polštářky s pecičkami si většinou spojujete s nahříváním. A kdo by se chtěl v létě ještě více ohřívat? Uf, nestrašte! Dnes to uděláme obráceně. Pecičky nestrčíme do mikrovlnky, ale vybereme jiný kuchyňský spotřebič a nacpeme je tam. Bingo, bude to MRAZÁK!


Kterýkoliv polštářek s třešňovými peckami má schopnost nasát nejen teplo, které mu trouba nebo sluníčko naservíruje. Ale stejně dobře akumuluje také chlad. A právě toho hodláme využít v letošním parném létě.


JAK PECIČKY NACHLADIT?

Polštářek s pecičkami nejdříve zabalte do igelitu, aby zůstal hezky čistý a suchý. Najděte mu místečko v mrazáku a vydržte minimálně půl hodinky. Čím déle v mrazáku pecičky necháte, tím déle pak vydrží chladit. My už jsme doma jeden polštářek Picolo přestěhovali do mrazáku natrvalo. Někdy je totiž potřeba chladit okamžitě a čekání, až se obklad dostatečně zchladí, se pak zdá nekonečné.






5 TIPŮ, KDY SE  BUDOU PECIČKY V LÉTĚ HODIT

1.     KDYŽ UDEŘÍ PRAVÉ LETNÍ VEDRO, PAŘÁK, PROSTĚ HIC...

Ať člověk léto miluje sebevíc, někdy už je toho tepla zkrátka moc. Chladný polštářek s peckami působí jako injekce svěží energie. Položte si ho na tělo, kam je libo. Třeba na čelo, za krk, na hruď, na zápěstí nebo třísla. Chlazení celého organismu obecně nejlépe funguje, když chladíte okolí hlavních tepen, tedy místa kudy proudí krev.

2.     KDYŽ SE SPÁLÍTE OD SLUNÍČKA

Ostré sluníčko napáchalo škody na vaší kůži? Chladný obklad rozhodně přijde vhod. Pecičkami se můžete chladit stále dokola, dokud přinášejí úlevu. Přidejte dostatečný přísun tekutin a zapomeňte na další slunění. Pokud vám ale vyskákaly bolestivé mokvavé puchýře, raději co nejdříve pospíchejte k lékaři.

3.     KDYŽ BOLÍ HLAVA A MÁTE PODEZŘENÍ NA ÚPAL NEBO ÚŽEH

Úpal (přehřátí organismu po dlouhém pobytu v horkém prostředí) a úžeh (způsobený dlouhodobým pobytem na přímém slunci) si v létě přivodíte raz dva. Stačí třeba omylem usnout na sluníčku, podcenit pitný režim nebo strávit delší čas v rozpáleném autě.

Organismus se přehřeje a začne volat o pomoc. Bolí vás hlava, cítíte únavu a nevolnost. První pomoc najdete v chladivém obkladu z peciček, který přikládejte hlavně na hlavu. Zdržujte se ve stínu, postupně se snažte ochladit celé tělo a doplňte tekutiny. Vážné případy úpalu a úžehu může provázet zimnice, svalové křeče, dezorientace až ztráta vědomí a neobejdou se bez zásahu lékaře.

Zvláště ohrožené jsou v parném létě malé děti a starší lidé. Horké sluníčko ale může překvapit každého z nás. Nezapomínejte proto v létě na dostatečný pitný režim, pořiďte si parádní pokrývku hlavy a přes poledne si místo slunění raději užijte siestu pěkně v chládku.

4.     KDYŽ VÁM Z HORKA OTÉKAJÍ NOHY

Letní počasí často zhoršuje potíže s otékáním nohou. Otoky mohou mít různé příčiny a chlazení je samo o sobě nevyřeší. Přesto je chladivý obklad skvělý pro okamžitou úlevu. Dopřejte si chvilku s nohama nahoře a pěknou dávkou pecičkového chlazení.

5.     KDYŽ VÁS BODNE HMYZ

V létě se v přírodě linou všelijaké lákavé vůně sladkého ovoce a květů. Mlsná vosa nebo pilná včelka může zkřížit cestu i vám. První pomoc na bodnutí hmyzem je chlazení místa vpichu. A také na to jsou studené pecičky ideální.




Bude vás zajímat