24/02 2017
Jaký polštářek vybrat?

Jaký polštářek vybrat?

Nevíte který z polštářků bude pro vás ten nejlepší? Pomůžeme vám vybrat.


1. NEJDŘÍVE SI VYBERTE MATERIÁL NÁPLNĚTŘEŠŇOVÉ PECKY

+ PRO:   Skvěle akumulují teplo, takže vydrží dlouho a intenzivně hřát. Přirozeně se přizpůsobují tvarům lidského těla, drobné pecky mají příjemný masážní efekt. Jsou velmi odolné a trvanlivé bez nutnosti údržby. Nahřejete je jednoduše v mikrovlnné nebo klasické troubě. Mohou se prát.

- PROTI:   Někomu se mohou zdát tvrdé, nehodí se jako podhlavec na spaní.

Prozkoumejte vlastnosti třešňových podrobněji na stránce Proč pecičky.


LNĚNÁ SEMÍNKA

+ PRO:   Oproti pecičkám jsou měkčí a jemnější na dotek, polštářky ještě lépe přilnou k tělu a rozhodně netlačí. Hodí se proto lépe na podkládání pod hlavu nebo jiné části těla. Používáme je také do polštářků pro miminka.

- PROTI:  Nahřejí se na nižší pocitovou teplotu než pecky a také rychleji schládnou. Nesnáší vodu takže je nelze prát. Nahřívání se doporučuje pouze v mikrovlnné troubě. Nejsou tolik odolné a trvanlivé jako pecky.


2. JSTE PRO LNĚNÁ SEMÍNKA?

Vyberte si ze tří hřejivých polštářků z naší zelené řady ProFysio anebo nahlédněte na hřejivé plyšáky pro miminka vhodné pro děti od narození.


3. JSTE PRO PECIČKY?
VYBERTE SI SVŮJ IDEÁLNÍ TVAR POLŠTÁŘKU:

Tvar polštářku by měl vycházet z potíží, které vás nejvíce trápí. Jaká místa na těle si budete nejčastěji nahřívat?


Pecičky Classic - univerzální klasika

čtverec 27 x 27 cm
použití: břicho, záda, končetiny ,klouby, hlava

Oblíbený čtvercový polštářek bude skvěle fungovat na všechny partie vašeho těla. Pokud chcete mít doma univerzální termofor pro všechny případy, Classic je skvělá volba.

Zahřeje vám studené nohy nebo postel, uleví při bolestech břicha, postará se o bolavá záda i klouby.

Do jeho 27x27cm se nám podařilo vměstnat přes kilo třešňových pecek, takže se připravte na pořádnou porci tepla, která vydrží na 1 až 2 hodiny příjemné termoterapie.


Pecičky Cervico - šál, co má rád vřelá objetí

šál 13 x 55 cm
použití: ramena, šíje, bedra, břicho, klouby

Hledali jste dlouhý polštář, který obejme celou plochu ramen, šíje, nebo bederní část zad? Právě pro vás jsme vymysleli Cervico.

Podlouhlý polštářek je šikovně rozdělený na tři části, aby se  pecičky svévolně nesypaly ke koncům polštářku. Teplo bude poctivě sálat po celé ploše. Skvělý partner pro každodenní relax po náročném dni.

Pokud máte rádi aromaterapii, nepřehlédněte naše polštářky s vonnými oleji. Olej se nastříká na nahřáté pecičky a současně tak pomáhají teplo i vůně.


Pecičky Lumbo - Popruhy jako vychytávka navíc

šál 13 x 55 cm plus popruhy
použití: ramena, šíje, bedra, břicho, klouby, končetiny

Chcete si dopřát hřejivý obklad, ale zároveň jste zvyklí být stále v pohybu? V tom případě si vyberte Lumbo. Polštářek s popruhy k připevnění k tělu vznikl jako zdokonalení podlouhlého Cervica a je úžasně variabilní.

Lumbo nejvíce oceníte při bolestech zad hlavně v oblasti krční a bederní, uvolňuje ztuhlou šíji a pomáhá při bolestech břicha. Popruhy se budou hodit také při bolestech kloubů.


Pecičky Dorso - specialista na bedra

bederní pás 120 x 21 cm
použití: bedra, břicho

Čerstvá novinka, bederní pás Dorso přináší svobodu pohybu. Při nahřívání bolavých zad nemusíte jen sedět nebo ležet. Dorso si pomocí suchých zipů upevněte kolem beder a pokračujte ve svých oblíbených činnostech.

Hmotnost kolem 1 kg opět slibuje 1 až 2 hodiny tepelné terapie na jedno nahřátí.


Pecičky Picolo - malý ale šikovný

obdélník 13 x 26 cm
použití: novorozenecké prdíky, břicho, hlava, záda, klouby

Půlkilový polštářek o rozměrech dopisní obálky je jedním z našich bestsellerů. Picolo zachraňuje zoufalé maminky bojující s novorozeneckými prdíky. Za 1,5 minuty v mikrovlnce bude v pohotovosti, když vás překvapí křeče v břiše, migrény, zaražené dutiny, nachlazení apod.

Picolo díky své všestrannosti a skromným rozměrům patří do každé domácí lékárničky. Věděli jste, že pokud pecičky nachladíte v mrazáku,skvěle poslouží třeba při horečce, úpalu, podvrtnutí i bodnutí hmyzem?


Pecičky Jumbo - těžký kalibr na celá záda

obdélník 26 x 55 cm
použití: záda, břicho, končetiny

A konečně náš největší polštář o úctyhodných rozměrech
26 x 55 cm. S Jumbem vás hřeje celých 1,7kg třešňových pecek. Polštář tohoto kalibru je ideální na nahřívání celých zad. Perfektně uvolní ztuhlé svaly například před masáží.

Třešňové pecky i potah z BIO bavlny jsou trvanlivé materiály, které vám i při každodenním používání a občasném praní budou perfektně sloužit spoustu let.


Pecičky ProFysio obdélník - univerzální hřejivý i chladivý obklad

obdélník 20 x 40 cm
použití: záda, břicho, klouby, hlava, končetiny

Univerzální obdélníkový obklad o rozměrech někde mezi čtvercovým Classicem a největším Jumbem můžete použít na nahřívání i chlazení problémových partií.

Nahřátý obklad skvěle pomůže na bolavá záda, břicho, klouby, hlavu i končetiny. Chladová terapie uleví po úrazech a operacích kloubů.  


Pecičky ProFysio podkova -  termoterapie a masáž zátylku

podkova za krk
použití: šíje, krk

Poctivý polštář s pořádnou dávkou tepla vám krásně padne okolo krku. Nejen, že krásně prohřeje problémovou oblast zátylku a šíje, ale vlastní vahou pecek vás bude i příjemně masírovat.

Soukromý masér pro chvíle relaxace a odpočinku je stále k dispozici. Stačí mu pár minut v mikrovlnce a úleva pro vaše stažené svaly je na cestě.


Pecičky ProFysio bederní pás - specialista na bedra

bederní pás 120 x 21 cm
použití: bedra, břicho

Bederní pás ProFysio se nápadně podobá červenému polštářku Dorso. Opravdu jsou to zcela stejné polštářky, které se liší pouze v materiálu použitém na potah. Zatímco Dorso je ušité z červené BIO bavlny s třešínkami, ProFysio zůstal věrný zelenkavé látce.

Bederní pás s peckami vám pomůže při bolestech bederní páteře. Díky variabilnímu upevnění pomocí suchých zipů se přizpůsobí každé postavě. Polštářek váží asi 1 kg a vydrží teplý minimálně hodinu.


Nahřívací plyšák pro děti - hračka která umí i pomáhat

zvířátko 23 cm,  vnitřní nahřívací srdíčko 19 cm
použití: mazlík pro děti, uspávání, bolest bříška, zácpa, bolest svalů, horečka aj.

Hřejiví plyšáci jsou spojením klasické plyšové hračky s dodatečnou funkcí hřejivého nebo chladivého obkladu. Děti svého plyšáčka velmi ochotně přijmou jako zdravotní pomůcku ve chvílích nemocí a úrazů.

Hřejivý obklad dětem pomůže při bolestech bříška, bolestech svalů, při zácpě nebo nachlazení, ale také při stresu, nespavosti a únavě. Chlazení zase pomáhá zmírnit horečku, podvrtnutí, úpal, nevolnost apod.

Bude vás zajímat